Počátky K + B Brand

Značka K+B vznikla v roce 1960, když pánové Josef Kappenberger a Michael Braun založili v Německu, ve městě Cham, vlastní firmu a nazvali ji K+B. Od té doby ubíhala léta tvrdé, usilovné práce, vytrvalosti. Odměnou byla stabilita, společnost se úspěšně profilovala ve dvou strategických obchodních oblastech: spotřební a zábavní elektronika, dále elektroinstalace, komunikační technologie, výroba elektronických systémů rozvaděčů.
Zhruba ve stejném období, kdy oba zakladatelé tvořili budoucnost firmy K+B v Německu, tedy v v letech 1967 – 1971, rodila se další vizionářská myšlenka, o jejíž vznik se zasloužilo založení společnosti Expert International ve Švýcarsku. Šlo o záměr vybudovat největší sdružení odborných maloobchodních prodejen v oblasti spotřební a zábavní elektroniky na světě.
Spojením obou strategií se firma Expert International skutečně stala největším řetězcem specializovaných odborných prodejen a marketů elektro, který sdružuje více než 4.000 obchodů v 21 zemích. Celkový obrat společnosti přesahuje 13 miliard EUR.
V roce 1991 otevřela společnost K+B Expert první odborné prodejny, které jsou dnes součástí úspěšného řetězce specializovaných obchodů a marketů v České republice. expert Elektro jakožto vůbec první mezinárodní sdružení obchodů elektro v Čechách odvedl na českém trhu průkopnickou práci. Již tehdy, v počátečních letech působení, byl zaveden zákaznický věrnostní program "Expert Club".

Po dalších letech tvrdé práce a houževnatého úsilí patříme dnes v České republice k nejvýznamnějším řetězcům odborných maloobchodních prodejen, které zaujímají v zásadě vždy plochu až 2.000 čtverečních metrů.

V roce 2012 jsme spustili vlastní e-Shop, který se mezitím stal jedním z nejrenomovanějších dodavatelských portálů v oblasti e-commerce v České republice.

Od založení naší společnosti uplynulo dvacet pět let. Stále si pevně stojíme za hodnotami, které zastávali a důsledně hájili naši zakladatelé, stejně jako zakladatelé Expert International. Jsme přesvědčeni, že právě tyto hodnoty významně přispěly k intenzivnímu rozvoji obchodu a veškerého našeho úspěchu, a to jak u zákazníků, tak i v oblasti našeho sortimentu.
Kombinace potenciálu, kreativity, hojnost nápadů obou firem – K+B Expert i Expert International – z nás v České republice učinila špičkovou maloobchodní síť, která na trhu zastává vedoucí postavení.

Year 2016

K+B Expert patří k nejrenomovanějším maloobchodním sítím odborných prodejen v České republice

Year 2012
Year 2000
Year 1991

K + B je výhradním zástupcem a distributor pro